Для більшости ділянок (сайтів) основним джерелом відвідувачів є, безумовно, пошукові системи (пошуковці). Тому зрозумілою є велика увага, яку вебмайстри приділяють місцю в пошуковій видачі – позиції своїх ресурсів за певними запитами. Що ближче до першого місця в видачі міститься поклик на їхній ресурс, отже, що вищою є та позиція, то більше користувачів відвіє його.
Основними ж пошуковцями для України, принаймні, для ділянок українською мовою є український Ґуґл – google.com.ua – і, дещо меншою мірою, Яндекс Україна, видача якого втім, ще більшою мірою географічно-залежна.
Звичайно, позиції свого ресурсу можна перевірити й вручу – просто набираючи текст пошукового запиту в відповідному пошуковці, а потім відшукуючи поклик на свою ділянку в його видачі. Але це довга й марудна задача, тож виникає бажання її спростити.
І тому тут на допомогу приходять спеціяльні сервіси, що допомагають вебмайстрам й їхній нелегкій справі. Користуючись ними, можна, ввівши тексти покликів (або просто скопіювавши їх звідкись), швидко отримати звіт за позиціями в пошуковцях.
Але особливо важливим таке відстеження стає коли над ділянкою виконуються якісь роботи з її просування, що призначені покращити її видимість в пошуковцях. В такому разі, потрібно не просто отримувати поточні значення позицій за певними запитами, але й відстежувати зміну тих позицій в часу. Адже це дає змогу судити про те, наскільки вдалою була та робота з оптимізації й просування.
Саме таку можливість і надає новий український сервіс визначення й моніторингу позицій ділянок за пошуковими запитами – WebTech.com.ua. Він дозволяє перевіряти позиції в Яндексі Україна й українському Ґуґлі, з урахуванням регіону видачі. При цьому можливо відстежувати позиції 4 ділянок за 25 пошуковими запитами для кожної ділянки. Глибина перевірки до 50 позицій. Ціна цілком доступна – безплатно.
Особливість сервісу полягає в тому, що він працюючи з “українськими пошуковцями” (як то називають розробники сервісу), він без проблем підтримує роботу з запитами українською мовою. (На жаль, текст самого сервісу клятомоскальський.)
Робота з сервісом перевірки позицій
Для роботи з цим сервісом, вам потрібно зареєструватись у ньому, і підтвердити реєстрацію по епошту. Потім потрібно додати домен ділянки (“Название сайта”, як то називають розробники), зазначивши при цьому регіон, для якого будуть визначатися позиції для цієї ділянки.
Після цього слід додати пошукові запити, за якими ви плануєте відстежувати позиції. Через декотрий час ці позиції будуть визначені сервісом (графа “Опрошено”), і ви зможете переглянути поточні позиції в таблиці результатів:
Запити, які перебувають в першій десятці пошукової видачі, підсвічені світло-жовтим кольором. Додатково ви можете бачити, як змінюється позиція в часі для довільного періоду. Також можна перевірити поточні позиції, клацнувши на поклик в останньому стовпчику таблиць.
Також, сервіс дозволяє експортувати ці дані в Excel для подальшого аналізу змін позицій. Докладніше про роботу з сервісом можна дізнатись із допису Сервіс відстеження позицій сайту в Google і Яндекс на сайті розробника.
А от чого тому сервісу бракує, – сподіватимемось поки що, – так це графічного відображення позицій (хоча воно й заявлене. але ще, мабуть, не реялізоване). Бо ті графіки, що подаються поруч із ділянками, то видимість за запитами (скільки з запитів входить в першу десятку результатів пошукової видачі), а нижче подана лише гістограма змін позицій, а от графіків позицій по окремих запитах поки немає.
Але загалом це цілком пристойний сервіс від українських розробників. Користуйтесь не здоров’я.
Посміхніться: “Цікаво, що відчуває власник ділянки, що стоїть першою у видачі за запитом "Всякая ху*ня"?” (До речі, Анекдоти українською завжди до ваших послуг!)
Дописовий: Компанія виготовляє деревянные окна – прикраса для вашої домівки!
Доречні дописи:
Можна додати коментар наразі ↓
Коментарів ще немає. Щоби додати коментар, заповніть форму, наведену нижче.